Profesionali burnos higiena
Profesionali burnos higiena – procedūra, kurios metu pašalinamas minkštasis ir kietasis dantų apnašas (dantų akmenys), taip pagerinant dantenų būklę ir atgaivinant burnos ertmę. Profesionalių burnos higienos specialistų atliekama procedūra ne tik padeda išsaugoti gerą burnos sveikatą – jos metu gali būti diagnozuojamas ėduonis, jau esamos ar gresiančios periodonto ligos ir pažeidimai. Esant poreikiui, pacientui iš karto rekomenduojamos reikiamos gydomosios procedūros ir laiku užkertamas kelias rimtesnėms problemoms.
Kaip atliekama profesionali burnos higiena?
Prieš pradėdamas procedūrą burnos higienistas įvertina bendrą paciento burnos būklę, pasiteirauja apie jo burnos priežiūros įpročius. Profesionalaus specialisto atliekama procedūra nesukelia skausmo ar diskomforto, tačiau, esant poreikiui, ji gali būti atliekama pritaikius vietinę nejautrą. Tam, kad procedūrą būtų galima atlikti maksimaliai kokybiškai, nuskausminimas visada atliekamas periodonto ligomis sergantiems pacientams.
Pirmiausia, naudojant ultragarsinį skalerį ir rankinius instrumentus, pašalinami viršdanteniniai bei podanteniniai akmenys. Tuomet oro abrazijos būdu „Air Flow“ nuvalomos pigmentinės apnašos. Galiausiai, naudojant specialią pastą, nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai.
Esant dantenų uždegimui ar pacientui skundžiantis dantenų kraujavimu, gali prireikti dviejų procedūrų. Galutinis poliravimas atliekamas sugijus dantenoms ir praėjus uždegimui.
Profesionalios higienos metu įvertinamas ir paciento dantų valymo efektyvumas, individualiai parenkamos jam tinkamiausios burnos higienos priemonės, išmokoma jomis teisingai naudotis, pateikiama naudingų rekomendacijų.
Norint išsaugoti gerą burnos sveikatą, profesionalią burnos higieną būtina atlikti ne rečiau nei 2 kartus per metus. Profesionali burnos higienos procedūra turi būti atliekama ir prieš atliekant implantavimą, chirurginį gydymą, dantų balinimą bei kitas procedūras.
Kokie simptomai įspėja, kad reikia atlikti profesionalią burnos higieną?
- Dantenų kraujavimas.
- Dantų ėduonies požymiai.
- Blogas burnos kvapas.
- Dėl pigmentinio apnašo pakitusi dantų spalva.
- Jeigu pacientui diagnozuotas marginalinis periodontitas, net ir neturint jokių nusiskundimų, būtina atlikti profesionalią palaikomąją burnos higieną.
Kodėl svarbu kreiptis dėl profesionalios burnos higienos?
- Profesionali burnos higiena padeda išvengti dantų ir periodonto ligų ir užkirsti kelią jų vystymuisi.
- Užtikrina visapusišką dantų sveikatą.
- Padeda atsikratyti blogo burnos kvapo.
- Dantims sugrąžina natūralų baltumą.
- Suteikia gaivos bei švaros pojūtį burnoje.
- Atliekama prieš įvairias odontologines procedūras padeda išvengti komplikacijų ir užtikrina geresnį rezultatą.
- Procedūros metu nupoliruojamos plombos, o tai svarbu atlikus estetinį plombavimą.
- Jeigu pacientas turi implantų, itin svarbi reguliari jų patikra ir priežiūra, nes prie implantų uždegiminiai procesai vystosi daug greičiau nei prie natūralaus danties.
Kaip elgtis po procedūros?
Atlikus profesionalios burnos higienos procedūrą, bent 2 valandas po procedūros negalima valgyti ir gerti dažančių gėrimų. Taip pat rekomenduojama įsigyti naują dantų šepetėlį bei kitas burnos ertmės priežiūros priemones, kurias Jums rekomendavo procedūrą atlikęs specialistas.
Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?
Norime, kad kiekvienas mūsų pacientas greitai gautų visą reikiamą pagalbą ir iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Rūpestingi, ilgametę patirtį turintys mūsų burnos higienos specialistai, naudojantys modernią įrangą ir aukštos kokybės medžiagas, užtikrina nepriekaištingą rezultatą, pateikia naudingų patarimų ir individualios burnos priežiūros rekomendacijų. Po profesionaliai atliktos procedūros galėsite džaiugtis spindinčia šypsena, gaiviu burnos kvapu ir puikia burnos sveikata.
D. U. K.
Pacientams dažnai kyla įvairių klausimų, todėl į dažniausiai pasitaikančius atsakome iš karto – kviečiame skaityti žemiau.
Kada reikia atlikti profesionalią burnos higieną?
Norint užtikrinti gerą burnos sveikatą profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti bent kartą kas pusę metų, prireikus – dažniau. Jeigu apnašas linkęs kauptis greičiau, taip pat sergant periodonto ligomis, procedūrą reikėtų atlikti kas 3-4 mėnesius arba tokiu dažnumu, kokiu rekomenduoja specialistas. Profesionalią burnos higieną taip pat būtina atlikti prieš implantaciją ir kai kurias kitas odontologines procedūras.
Ar profesionali burnos higiena yra skausminga?
Profesionali burnos higiena nėra skausminga procedūra. Tačiau jeigu paciento dantys ar dantenos yra itin jautrūs, jos metu gali būti taikomas vietinis nuskausminimas..
Kodėl ant dantų kaupiasi apnašas?
Dantų apnašas susidaro dėl prastos burnos higienos, kai maisto likučiai nebūna efektyviai pašalinti. Nevalant tarpdančių bent kelias dienas, minkštosios apnašos kietėja, kol galiausiai tampa akmenimis. Todėl svarbu pasirūpinti kokybiškomis kasdienės higienos priemonėmis ir tinkama burnos priežiūra, o du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.
Kitos rekomenduojamos paslaugos
Klinika turi platų paslaugų spektrą ir suteikia pacientams aukščiausio profesionalumo paslaugas. Sužinokite daugiau apie mūsų klinikoje teikiamas paslaugas.
Registracija internetu
Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.