Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai procedūra, skirta atkurti vieną arba kelis prarastus dantis, atstatyti sąkandžio aukštį ir kramtymo funkciją. Protezavimas padeda susigrąžinti ne tik kramtymo efektyvumą ir dantų estetiką – atkūrę dantis labiau pasitikėsite savimi ir džiaugsitės žymiai geresne gyvenimo kokybe. Šiuolaikinė odontologija siūlo įvairius dantų atkūrimo būdus, atsižvelgiant į Jūsų dantų būklę, poreikius bei galimybes.

Kaip atliekamas dantų protezavimas?

Prieš atliekant dantų protezavimą, gydytojas odontologas konsultacijos metu įvertina bendrą paciento burnos ertmės būklę ir atsižvelgęs į esamą situaciją bei pasitaręs su pacientu pasiūlo jam visais atžvilgiais tinkamiausią protezavimo būdą.

Jeigu nusprendžiama dantis atkurti ant implantų fiksuojamais protezais, atliekama implantacija. Tuomet nuimami paciento dantų atspaudai. Jie siunčiami į dantų technikų laboratoriją, kurioje gaminamos reikiamos restauracijos. Pagaminti protezai tvirtinami ant paruošto danties arba implanto/-ų.

Pažeistų, nusidėvėjusių ar endodontiškai gydytų dantų estetinė išvaizda bei funkcija atkuriama pasitelkiant individualiai kiekvienam pacientui gaminamais užklotais, įklotais, laminatėmis, tiltais ar vainikėliais. Esant tinkamai klinikinei situacijai, mikroprotezavimas užklotais yra pirmo pasirinkimo protezavimo būdas, nes jis leidžia maksimaliai išsaugoti kietuosius danties audinius. Netekus vieno danties dažniausiai rekomenduojama prarastą dantį atstatyti implantu ar tiltiniu protezu, protezuojant gretimus dantis. Netekus kelių dantų viršutiniame arba apatiniame dantų lanke, dantys gali būti protezuojami išimamais daliniais protezais, o praradus visus apatinio ar/ir viršutinio žandikaulio dantis – išimamais protezais (plokštelėmis). Tai pigiausiais ir paprasčiausias visų dantų atkūrimo būdas, tačiau jis turi ir nemažai trūkumų. Norint užtikrinti didesnį šių protezų stabilumą ir komfortą pacientui, siūloma šiuos protezus fiksuoti ant 2 implantų. Patikimiausias daugumos ar visų prarastų dantų atkūrimo būdas – ant 4–8 implantų fiksuojami protezai. Naudojant šį metodą, 100 proc. atkuriama kramtymo funkcija ir nepriekaištinga estetinė išvaizda.

Kokie simptomai įspėja, kad reikia dantų protezavimo?

  • Prarastas vienas, keli arba visi dantys.
  • Dantys yra negrįžtamai pažeisti.
  • Dantys yra nuskilę ar nudilę.
  • Dantys praradę savo spalvą.
  • Sužemėjęs sąkandis.

Kodėl svarbu kreiptis dėl dantų protezavimo?

  • Atkuriamas dantų funkcionalumas.
  • Užtikrinamas kokybiškas kramtymas.
  • Užkertamas kelias kaulo nykimui.
  • Grąžinama šypsenos estetika ir pasitikėjimas savimi.
  • Pagerėja psichologinė savijauta ir gyvenimo kokybė.
  • Protezavimas po endodontinio gydymo apsaugo dantį nuo padidėjusios skilimo rizikos.

Kaip elgtis po procedūros?

Priklausomai nuo pasirinkto protezavimo būdo skiriasi ir poprocedūrinis laikotarpis. Detalias rekomendacijas, padėsiančias užtikrinti sklandų gydymo procesą Jums pateiks procedūrą atlikęs gydytojas. Labai svarbu laikytis ir jo pateiktų burnos priežiūros rekomendacijų, nepamiršti reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir apsilankyti profilaktinei dantų patikrai.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Mūsų klinikoje atliekamas protezavimas visų rūšių protezais. Protezų gamybai naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos. Prieš parinkdami protezavimo metodą kruopščiai įvertinsime Jūsų dantų ir burnos būklę, išklausysime Jūsų lūkesčių ir parengsime labiausiai Jums tinkamą dantų atkūrimo planą. Dantų protezavimą atliks ilgametę patirtį šioje srityje turintys ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys gydytojai odontologai, užtikrinsiantys itin kokybišką ir ilgai džiuginsiantį rezultatą.

D. U. K.

Kiek laiko tarnauja dantų protezai?

Užtikrinus tinkamą dantų protezų priežiūrą, protezai tarnauja 10 metų ir daugiau.

Ar protezuotiems dantims reikalinga speciali priežiūra?

Protezuotiems dantims specialios priežiūros nereikia. Rūpinkitės jais taip, kaip ir natūraliais dantimis – 2 kartus per dieną valykite dantų pasta ir minkštu šepetėliu, naudokite dantų siūlą, skalavimo skystį, o po valgio burną išskalaukite vandeniu. Taip pat nepamirškite kelis kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną, o kartą metuse apsilankyti pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai.

Kaip prižiūrėti išimamus dantų protezus?

Išimamus protezus būtina valyti po kiekvieno valgio, o tam nesant galimybės – juos praplauti po tekančiu vandeniu, taip pašalinant maisto likučius. Nakčiai išimamus dantų protezus patartina išsiimti, išvalyti šepetėliu su dantų pasta ir padėti sausai. Dantų protezai turi būti valomi minkštu dantų arba specialiai protezams skirtu šepetėliu, neabrazyvia dantų pasta. Ypatingai svarbu gerai išvalyti išimamų protezų tarpdančius. Nerekomenduojama naudoti kietų dantų šepetėlių, balinamųjų medžiagų, nes taip protezus galima pažeisti. Išvalytą protezą reikia nuplauti po vandeniu.

Kiek kainuoja dantų protezavimas?

Dantų protezavimo kaina priklauso nuo protezavimo būdo bei protezo gamybai naudojamų medžiagų. Norime, kad kiekvienas Jūsų galėtų džiaugtis estetiškais ir kokybiškai savo funkciją atliekančiais dantimis, todėl kiekvienam pacientui pasiūlome jo poreikius ir finansines galimybes atitinkantį sprendimą. Kiek dantų protezavimas kainuos Jums, pasakysime konsultacijos metu, įvertinę Jūsų dantų būklę ir parinkę protezavimo metodą

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus