Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija)
Endodontija – tai dantų šaknų kanalų gydymas, kurio tikslas – pašalinti infekciją iš dantų šaknų kanalų sistemos. Infekciją danties šaknų kanaluose gali sukelti įvairios priežastys: gilus ėduonis, danties įtrūkimai, įskilimai, traumos, periodonto ligos. Laiku nesuteikus gydymo, dantį pradeda skaudėti, jis gali supūliuoti, o bakterijos per šaknies viršūnę patekti į aplinkinius audinius ir sukelti uždegimą. Dantų šaknų kanalų gydymas užkerta kelią infekcijos plitimui ir padeda išsaugoti dantį.
Kaip atliekamas endodontinis gydymas?
Prieš taikant endodontinį gydymą, pirmiausiai įvertinama danties būklė – padaroma dentalinė dantų šaknų kanalų rentgeno nuotrauka ir įvertinama, kaip stipriai yra išplitęs uždegimas.
Pritaikius vietinę nejautrą, infekuotas dantis atskiriamas specialia apsaugine guma (koferdamu), išvalomos senos plombos, ėduonies pažeisti audiniai. Atliekant endodontinį pergydymą iš dantų šaknų kanalų sistemos pašalinama sena infekuota plombinė medžiaga. Tuomet pradedamas kanalų gydymas – naudojant didinamuosius akinius/optiką ar mikroskopą ir specialius endodontinius instrumentus infekuoti šaknies kanalai išvalomi, pašalinami pažeisti audiniai ir mikroorganizmai. Išvalyti šaknų kanalai dezinfekuojami ir hermetiškai užpildomi specialia medžiaga. Praėjus 1–2 savaitėms šią medžiagą gydytojas odontologas pakeičia nuolatine plomba arba protezu.
Dantų šaknų kanalų pergydymas – tai pakartotinis endodontinis gydymas, kurio dažniausiai prireikia dėl nesėkmingo ankstesnio kanalų gydymo. Pergydymo gali prireikti ir tada, jei kanalai buvo sugydyti tinkamai, tačiau nebuvo užtikrinta gera danties priežiūra (pavyzdžiui, dantis po kanalų gydymo nebuvo laiku protezuotas ar atsiradęs plombos pralaidumas).
Kokie simptomai įspėja, kad reikia endodontinio gydymo?
- Susiformavęs spuogelis ant dantenų.
- Stiprus danties skausmas arba atsiradės danties jautrumas sukandant.
- Padidėjęs jautrumas šalčiui, karščiui, sukandimui.
- Patinusios dantenos.
- Pilkšvai gelsva arba rusva danties spalva.
Kodėl svarbu kreiptis dėl dantų implantacijos?
Laiku nesikreipiant dėl endodontinio gydymo gali susiformuoti pūlinys, uždegimas – išplisti giliau į kaulą, dėl ko jis ims tirpti ir ilgainiui gali nulemti danties netekimą.
Kaip elgtis po procedūros?
Atlikus dantų šaknų kanalų gydymą, svarbu nieko nevalgyti ir negerti bent 30 min., vengti kramtyti gydyta puse, palaukti, kol praeis nuskausminimo sukeltas žandikaulio tirpimas. Jaučiant didelį diskomfortą, galima išgerti skausmą malšinančių vaistų, o jiems nepadedant – kreiptis į gydytoją.
Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?
Mūsų pagrindinis tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Naudojame pačios aukščiausios kokybės įrangą, taip užtikrindami gydymo efektyvumą ir dantų funkcionalumą. Dantų kanalų gydymas – tai procedūra, kurios kokybei itin svarbus ją atliekančio specialisto atidumas, žinios ir patirtis.. Endodontinis gydymas mūsų klinikoje atliekamas aukštos kvalifikacijos gydytojų, naudojant modernią įrangą ir pažangiausias technologijas, todėl galime užtikrinti aukščiausią dantų kanalų gydymo kokybę.
D. U. K.
Pacientams dažnai kyla pačių įvairiausių klausimų, todėl į dažniausiai pasitaikančius atsakome iš karto – kviečiame skaityti žemiau.
Kiek laiko trunka skausmas po endodontinio gydymo?
Atlikus dantų šaknų kanalų gydymą, skausmas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Trukmei įtakos turi įvairūs faktoriai: gydymo sudėtingumas, infekcijos dydis, paciento organizmo reakcija ir pan., taip pat gali pasireikšti padidėjęs jautrumas. Esant skausmui, rekomenduojama išgerti nereceptinių skausmą malšinančių vaistų, o jiems nepadedant – kreiptis į procedūrą atlikusį gydytoją.
Kada reikia pergydyti dantų šaknų kanalus?
Dantų šaknų kanalų pergydymo dažniausiai prireikia, jeigu kanalai buvo gydyti labai senai, šiuo metu nebenaudojamomis medžiagomis (ypač prieš danties protezavimą, kai labai svarbu turėti gerą pagrindą. Pergydymo gali prireikti ir dėl netinkamos gydyto danties priežiūros atsinaujinus infekcijai.
Ar apie danties šaknų kanalų infekcija visuomet įspėja skausmas ir kiti simptomai?
Neretai esant dantų šaknų kanalų pažeidimams nejaučiama jokių simptomų, todėl juos galima diagnozuoti tik apsilankius profilaktinei dantų patikrai ir padarius rentgeno nuotrauką. Siekiant laiku diagnozuoti infekciją, atlikti endodontinį gydymą ir išvengti nemalonių problemų, net ir nejaučiant jokių simptomų, būtina kasmet tikrintis profilaktiškai. Dažniausiai, pacientui neturint nusiskundimų, lėtinis apikalinis periodontitas, šaknies rezorbcija ar kitos ligos diagnozuojamos atsitiktinai radiologinio ištyrimo metu.
Kitos rekomenduojamos paslaugos
Klinika turi platų paslaugų spektrą ir suteikia pacientams aukščiausio profesionalumo paslaugas. Sužinokite daugiau apie mūsų klinikoje teikiamas paslaugas.
Registracija internetu
Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.