Dantų tiesinimas kapomis

Dantų tiesinimas kapomis – tai šiuolaikinis ortodontinio gydymo metodas, leidžiantis tiesinti dantis ir koreguoti sąkandį nepatiriant jokio diskomforto. Dantų tiesinimo kapos gaminamos iš plonos, skaidrios medžiagos, puikiai priglunda prie dantų ir yra beveik nematomos. Skirtingai nei breketai, kapos neerzina burnos gleivinės, jas galima išsiimti valgant ir valantis dantis, todėl gydymo metu nereikia keisti mitybos ir burnos priežiūros įpročių. Gydymas kapomis padeda ištiesinti nedidelio laipsnio dantų susigrūdimą, panaikinti tarpelius tarp dantų, pakoreguoti atsikišusius priekinius dantis.

Kokia dantų tiesinimo kapomis eiga?

Prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis, konsultacijos metu įvertinama bendra paciento dantų ir sąkandžio būklė, atliekami reikiami tyrimai ir nusprendžiama, ar šis metodas – tinkamiausias pasirinkimas. Tai patvirtinus, bendradarbiaujant su gydytoju ortodontu parengiamas individualus gydymo planas-vizualizacija, kuriame matoma, kaip planuojama judinti dantis, koreguoti sąkandį, kiek laiko užtruks gydymas ir kokio rezultato galima tikėtis. Šis planas pristatomas pacientui.

Tuomet pagal paciento tyrimų duomenis gaminamos individualios, prie dantų idealiai priglundančios kapos. Kito vizito metu pacientui atiduodamas pirmasis kapų rinkinys ir naudojimo instrukcijos. Kapos turi būti dėvimos nuolat ( ne mažiau nei 20-22 val. per parą), išskyrus valgant ir valantis dantis. Tam, kad dantys nuolatos judėtų norima kryptimi, kapos maždaug kas 2 savaites turi būti keičiamos. Gydymo kapomis metu pacientui taip pat gali būti uždedamos papildomos priemonės (sagutės, kabliukai, elastinės gumelės), padedančios užtikrinti efektyvesnį rezultatą.

Dantų tiesinimo kapomis metu kas 6–8 savaites reikia atvykti į kliniką kontroliniams vizitams, kurių metu įvertinama, ar gydymas vyksta tiksliai taip, kaip suplanuota, o prireikus būtų atliktos gydymo plano korekcijos. Pabaigus gydymą, ištiesinti dantys taisyklingoje padėtyje užfiksuojami individualiai pagamintomis retencinėmis kapomis, padedančiomis užtikrinti, kad dantys negrįš į pradinę poziciją.

Kada rekomenduojama dantis tiesinti kapomis?

  • Norint ištiesinti kreivus dantis.
  • Norint pakoreguoti dantų susigrūdimą, atsikišimą ar pasisukimą.
  • Norint panaikinti tarpus tarp dantų.
  • Norint pakoreguoti netaisyklingą žandikaulį.
  • Norint džiaugtis dailia, harmoninga šypsena.

Kuo dantų tiesinimo kapos yra naudingos?

  • Tiesinimo kapos padeda efektyviai pakoreguoti dantų padėtį.
  • Padeda užtikrinti geresnę burnos priežiūrą.
  • Atkuria taisyklingą sąkandį ir pilnavertę kramtymo funkciją.
  • Leidžia džiaugtis tiesiais dantimis ir dailia šypsena.

Kaip elgtis pabaigus gydymą?

Tam, kad išsaugoti pasiektą rezultatą, pabaigus gydymą labai svarbu atsakingai nešioti retencines kapas.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Pasirinkę dantų tiesinimą kapomis mūsų klinikoje, net nepajusite, kaip galėsite nevaržomai šypsotis ir labiau pasitikėti savimi.

D. U. K.

Kaip prižiūrėti dantis, nešiojant nematomas tiesinimo kapas?

Net ir nešiojant dantų tiesinimo kapas, burnos ertmės higiena visiškai nesikeičia. Kadangi kapas galima išsiimti ne tik valgant, bet ir valantis dantis, priežiūra išlieka tokia pati, kaip ir anksčiau.

Kiek laiko trunka gydymas kapomis?

Gydymo dantų tiesinimo kapomis trukmė priklauso nuo dantų ir žandikaulių būklės ir užsibrėžto gydymo tikslo. Vidutiniškai gydymas dantų tiesinimo kapomis trunka 1–2 metus, tačiau lengviems atvejams gali pakakti ir kelių mėnesių mėnesių, o itin sudėtingiems – prireikti 3–4 metų. Esant gerai paciento motyvacijai ir bendradarbiavimui, gydymas įprastai užtrunka trumpiau. Norint, kad gydymas vyktų pagal planą būtina kapas nešioti nuo 22 iki 24 valandų per parą.

Ar tiesintis dantis kapomis gali bet kokio amžiaus žmonės?

Dantų tiesinimas kapomis tinkamas suaugusiems ir vaikams, kuriems yra išdygę visi nuolatiniai dantys.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus