Dantų dilimo ir griežimo profilaktika, gydymas

Bruksizmas – tai nesąmoningas stiprus dantų sukandimas ir griežimas, dažniausiai pasireiškiantis naktį miego metu. Nors bruksizmo priežastys gali būti įvairios, daugiausiai įtakos jo atsiradimui turi stresas, psichologinė įtampa ir kitos emocinės problemos. Su bruksizmu susiduria įvairaus amžiaus žmonės, o gydymo būdas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į griežimo dantimis priežastis.

Kokios bruksizmo gydymo galimybės?

Nustačius bruksizmo priežastis ir įvertinus dantų pakenkimo lygį, bus paskirtas kiekvienu konkrečiu atveju efektyviausias gydymas.

Bruksizmo gydymui įprastai pasitelkiamos sukandiminės (okliuzinės) kapos, atpalaiduojančios žandikaulio raumenis ir neleidžiančios dantims kontaktuoti tarpusavyje, ortodontinis gydymas (esant netaisyklingam sąkandžiui ir blogai išaugusiems dantims), dantų atkūrimas (kai dantys nudilę ar pažeisti), kineziterapija (kai griežimas dantimis nulemtas raumenų įtampos, netaisyklingos žandikaulio padėties). Dažnu atveju prireikia kompleksinio gydymo, kurį atlieka skirtingų sričių specialistai.

Dažnai apie tai, kad griežiama dantimis net neįtariama – apie tai, jog griežiama dantimis išduoda nudilę ar įskilę dantys, lytėjimui bei šalčiui jautrūs pleištiniai defektai, padidėjęs dantų paslankumas, galvos ar kramtomųjų raumenų skausmas, sukandimo žymės skruosto gleivinėje. Pastebėjus dantų griežimo požymius, patariama nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą.

Kokie simptomai įspėja, kad griežiate dantimis?

  • Stiprūs dantų pažeidimai (nudilimas, nuskilimas).
  • Padidėjęs dantų jautrumas.
  • Skausmas veido, žandikaulio ir galvos srityse.
  • Sukandimo žymės skruosto gleivinėje.
  • Dantų paslankumas.

Kuo naudingas bruksizmo gydymas?

  • Apsaugo dantis nuo dilimo ir įvairių pažeidimų.
  • Padeda išvengti skausmo ir kitų nemalonių simptomų.
  • Pagerina gyvenimo kokybę.

Kaip elgtis po bruksizmo gydymo?

Jeigu griežimo dantimis priežastis buvo psichologinė įtampa ir stresas, gydymo rezultatams labai svarbią reikšmę turės Jūsų nusiteikimas, motyvacija ir pastangos kontroliuoti savo emocijas. Patariama pamėginti keisti gyvenimo būdą, lėtinti gyvenimo tempą, atrasti atpalaiduojančias veiklas, esant poreikiui, pasikonsultuoti su psichoterapeutu

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Patyrę mūsų klinikos specialistai užtikrins greitą ir tikslią bruksizmo priežasčių diagnostiką ir pasiūlys kiekvienu atveju tinkamiausius, geriausią rezultatą užtikrinančius sprendimus.

D. U. K.

Ar sukandiminės kapos netrukdys miegoti?

Sukandiminės kapos yra pagaminamos pagal individualius paciento dantų atspaudus, todėl puikiai prisitaiko prie dantų ir nesukelia jokio diskomforto.

Kokios gali būti negydomo bruksizmo pasekmės?

Bruksizmas yra pavojingas tuo, kad kenčia ne atskiri dantys, o jų grupės. Intensyviai griežiant dantimis susiduriama su apatinio žandikaulio sąnario sutrikimais, taip pat prasideda ūmus galvos ir veido raumenų skausmas. Dėl to ne tik prasčiau miegame, kramtome maistą, bet ir ilgainiui galime netekti savo dantų.

Ar griežimo dantimis gydymas ilgai užtrunka?

Laikotarpį, kiek užtruks bruksizmo gydymas, gali nustatyti tik gydytojas odontologas po detalios Jūsų burnos ertmės apžiūros ir pažeidimų lygio nustatymo. Įprastai gydymas trunka nuo kelių mėnesių iki kelių metų.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus