Miofunkcinė terapija

Miofunkcinė terapija – tai neinvazyvi, burnos ir veido raumenų funkcijos korekcija, siekiant pašalinti netaisyklingus įpročius. Šiam tikslui pasitelkiami specialūs pratimai, intraoralinis masažas ir kitos neinvazinės priemonės, skirtos treniruoti atitinkamus raumenis. Pratimų dėka netaisyklingai susiformavęs įprotis (pvz.: liežuvis nuolat burnos apačioje), skatinamas persiformuoti į taisyklingą padėtį (pvz.: ramybės metu liežuvis turi būti prie gomurio).

Miofunkcinė terapija rekomenduojama norint skatinti lūpų sučiaupimą, kvėpavimą pro nosį, gomurinę liežuvio padėtį ramybės metu, rijimą galinėje burnos dalyje, sukandant dantis, taisyklingą dvipusį kramtymą bei gėrimą.

Ši terapija padeda stiprinti lūpų, liežuvio, kramtymo, veido raumenis, koreguoti netinkamą jų darbą, o taip pat efektyviai pašalinti tokius žalingus įpročius kaip piršto čiulpimas ir kt.

Miofunkcinė terapija gali būti taikoma tiek suaugusiesiems, tiek vaikams, tačiau svarbu, kad vaikas būtų pakankamo amžiaus, jog sugebėtų atlikti jam skirtus pratimus. Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinės situacijos, tačiau dažniausiai jis trunka apie 6–12 mėn.

Kaip atliekama

Prieš pradedant gydymą miofunkcine terapija būtina kineziterapeuto konsultacija. Jos metu specialistas susipažįsta su paciento ligos istorija ir atlieka kruopštų ištyrimą – įvertina raumenų jėgą, balansą, smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) būklę ir pan. Diagnozavus problemą, kiekvienu atveju individualiai parenkami efektyviausi pratimai, pacientas supažindinamas su taisyklinga žandikaulio bei liežuvio padėtimi, atsakoma į visus jam rūpimus klausimus.

Kaip papildoma priemonė gali būti pasitelkiamas intraoralinis masažas, kurio metu masažuojami kramtyme dalyvaujantys burnos raumenys. Šis masažas padeda sumažinti raumenų įtampą, suteikti laisvės ir atvirumo pojūtį žandikaulyje, panaikinti tokius simptomus kaip kaklo, galvos skausmai, griežimas dantimis ir kt

Kokioms būklėms esant rekomenduojama miofunkcinė terapija

  • Susiformavusiam įpročiui kvėpuoti per burną
  • Netaisyklingai liežuvio padėčiai poilsio metu (liežuvis burnos apačioje, nors turėtų būti prie gomurio
  • Trumpam liežuvio pasaitėliui
  • Veido raumenų veiklos sutrikimams
  • Smilkininio žandikaulio sąnario sutrikimų
  • Netaisyklingam sąkandžiui
  • Kramtymo raumenų silpnumui arba įtampai
  • Miego sutrikimams
  • Griežimui dantimis (bruksizmui)

Kodėl svarbu kreiptis dėl miofunkcinės terapijos

Negydoma tiek miofunkcinė disfunkcija (lūpų, liežuvio disfunkcija), tiek kramtomųjų raumenų disfunkcija gali nulemti sąkandžio problemas, SAŽS disfunkciją (skausmą, sutrikusią funkciją), griežimą dantimis, miego sutrikimus (tarp jų ir miego apnėją), lėtinį nuovargį, lėtinius galvos skausmus, kaklo ir pečių įtampą ir žymiai pablogėjusią gyvenimo kokybę.

Tuo tarpu miofunkcinės terapijos dėka, taikant individualius pratimus ir papildomas priemones, netaisyklingai susiformavę įpročiai palaipsniui tampa taisyklingais ir taip išsprendžiamos lūpų disfunkcijos, kramtomojo raumens hiperfunkcijos, atviro sąkandžio bei kitos problemos. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pasitelkus miofunkcinę terapiją galima užtikrinti žymiai geresnę paciento savijautą ir jo gyvenimo kokybę.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Mūsų klinikos vaikų odontologai turi specifinių žinių ir bendravimo su vaikais įgūdžių. Pasitelkdami įvairius metodus ir priemones, jie sugeba numalšinti vaikų baimę, įgyti jų pasitikėjimą ir atlikti gydomąsias bei profilaktines procedūras vaikui nepatiriant jokių blogų emocijų.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus