Dantų šalinimas

Dantų šalinimas – chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami labai stipriai sugedę ar pažeisti dantys, kurių nebeįmanoma gydyti ir atkurti. Taip pat gali būti šalinami pilnai neišdygę (retinuoti) ar netaisyklingai išdygę dantys, galintys sukelti įvairias komplikacijas ir keliantys grėsmę kitų dantų sveikatai. Dantis gali prireikti šalinti ir atliekant ortodontinį gydymą. Šiuo atveju gali būti šalinami ir visiškai sveiki dantys.

Kaip atliekamas dantų šalinimas?

Dantų šalinimas atliekamamas taikant vietinį nuskausminimą, todėl pacientas nejaučia skausmo ir diskomforto.

Dantis pašalinamas greitais ir tiksliais judesiais, naudojant specialius instrumentus ir tausojant aplinkinius audinius. Retinuoti dantys šalinami atliekant nedidelį pjūvį dantenose.

Planuojant dantis atkurti implantais, daugeliu atvejų, esant tinkamai klinikinei situacijai, į pašalinto danties vietą galima iš karto įsriegti implantą (vienmomentė implantacija). Šis implantacijos metodas padeda išvengti papildomų chirurginių intervencijų ir žymiai sutrumpinti danties atkūrimo laiką

Kokie simptomai perspėja, kad reikia šalinti dantį?

  • Dantis nepagydomai pažeistas.
  • Dantis skilo ar lūžo taip, kad nėra galimybės jo protezuoti.
  • Dantis pilnai neišdygęs (retinuotas).
  • Protiniai dantys neatlieka kramtymo funkcijos, juos sunku kokybiškai išvalyti.

Kodėl verta kreiptis dėl dantų šalinimo?

  • Dantų šalinimas padeda išsaugoti gretimų dantų ir bendrą burnos sveikatą.
  • Užkerta kelią komplikacijoms.
  • Esant tam tikroms klinikinėms situacijoms padeda užtikrinti geresnį ortodontinio gydymo rezultatą.

Kaip elgtis po procedūros?

Norint užtikrinti sklandų poprocedūrinį periodą, po danties pašalinimo svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų. Po danties pašalinimo galimas patinimas. Siekiant jo išvengti arba sumažinti, pirmąsias valandas po procedūros skruostą pašalinto danties vietoje rekomenduojama šaldyti ledo maišeliais. Po procedūros galite jausti nežymų skausmą ar maudimą danties šalinimo vietoje – jį galima malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo. Po danties pašalinimo gali būti skiriami ir antibiotikai, juos vartoti reikia pagal gydytojo nurodymus. Kelias valandas po procedūros dėl pritaikytos nejautros galite jausti veido tirpimą. Kol jis nepraeis, rekomenduojama nevalgyti, o vėliau rinktis skystą arba minkštą, nekarštą maistą. 12 val. po danties pašalinimo negalima valyti, o 24 val. – skalauti dantų.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų pagrindinis tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Patyrę mūsų klinikos gydytojai odontologai užtikrina, kad dantų šalinimas Jums bus atliktas itin tiksliai ir greitai, nepatiriant skausmo ir nemalonių pojūčių. Specialistai taip pat pateiks naudingų rekomendacijų, padėsiančių užtikrinti greitą ir sklandų gijimo procesą.

D. U. K.

Ar prieš atliekant dantų šalinimo procedūrą reikia pasiruošimo?

Prieš atliekant dantų šalinimo procedūrą, ypatingo pasiruošimo nereikia, tačiau svarbu atlikti profesionalią burnos higieną ir perspėti gydytoją, jeigu vartojate kraują skystinančius vaistus.

Kokia mityba rekomenduojama pašalinus dantį?

Pirmomis dienomis patartina valgyti minkštą ir skystą maistą: trintas sriubas, košes, jogurtus ir pan., vengti rūgštaus, aštraus, karšto maisto. Vėliau palaipsniui galima pereiti prie įprasto maisto. Taip pat rekomenduojama gerti kuo daugiau vandens ir palaikyti reikiamą skysčių kiekį organizme.

Kiek laiko po danties pašalinimo gali būti jaučiamas skausmas?

Po danties pašalinimo, nustojus veikti vietiniam nuskausminimui, keletą dienų gali būti jaučiamas skausmas ar maudimas, kuris vėliau praeina. Vis dėlto, jei skausmas išlieka ilgiau nei 3–4 dienas ar stiprėja, bendra savijauta ima blogėti, pakyla temperatūra, pašalinto danties vietoje patinsta audiniai – nedelskite ir kreipkitės į gydytoją odontologą.

D. U. K.

Odontologijos klinikos „Aš šypsausi“ specialistai atsako į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus, susijusius su dantų implantacija.

Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai?

Dantų implantai apsaugo kaulą nuo tirpimo ir suteikia galimybę vėl džiaugtis pilnai atkurta kramtymo funkcija, estetiška šypsenos išvaizda ir didesniu pasitikėjimu savimi. funkcionaliais ir efektyviais dantimis. Tuo tarpu išimami protezai nėra stabilūs, dirgina dantenas, o kramtymo funkciją atkuria tik iki 30 proc.

Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Kadangi dantų implantai atstoja natūralius dantis, jų priežiūra taip pat yra tokia pati. Gydytojai rekomenduoja dantis valytis bent du kartus per dieną, naudojant minkštą šepetėlį, tarpdančių siūlą ir šepetėlius. Taip pat svarbu kas pusę metų atlikti profesionalią
burnos higieną ir kartą per metus atvykti pas gydytoją odontologą profilaktinei apžiūrai.

Kaip pasiruošti dantų implantacijos operacijai?

Prieš atkuriant dantis implantais atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą, užtikrinančią burnos švarą ir padedančią išvengti infekcijų rizikos. Jeigu sergate tam tikromis lėtinėmis ligomis, pasitarkite su savo šeimos gydytoju dėl implantacijos ir
įsitikinkite, kad atlikti šią procedūrą bus saugu.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus