Žandikaulio sąnario gydymas

Žandikaulio sąnario gydymas reikalingas esant smilkininio apatinio žandikaulio sąnario (SAŽS) sutrikimams, atsiradusiems dėl įvairių anatominių, neurologinių ar netgi psichologinių priežasčių. Žandikaulio sąnario sutrikimus dažnai lydi tokie nemalonūs simptomai kaip skausmas smilkinių srityje, žandikaulio traškėjimas, skausmingas ir sumažėjęs išsižiojimas, griežimas dantimis. Žandikaulio sąnario gydymas padeda sumažinti jaučiamą skausmą, atkurti normalų žandikaulio judėjimą ir kramtymo funkciją, taip užtikrinant geresnę savijautą bei gyvenimo kokybę Tuo tarpu negydomi sutrikimai gali paūmėti ir sukelti dar rimtesnes problemas.

Kaip atliekamas žandikaulio sąnario gydymas?

Prieš pradedant žandikaulio sąnario sutrikimų gydymą atliekama išsami paciento apklausa bei apžiūra, padaroma rentgeno nuotrauka. Esant poreikiui, pacientas gali būti nukreipiamas ir magnetinio rezonanso tyrimui, padedančiam įvertinti nekaulines struktūras ir patikslinti diagnozę.

SAŽS sutrikimų gydymas parenkamas atsižvelgiant į jų priežastį. Gali būti pasitelkiama kineziterapija (specialios mankštos, pratimai), dantų atkūrimas (protezavimas arba plombavimas), ortodontinis gydymas. Siekiant efektyviausio rezultato neretai prireikia kompleksinio gydymo, kurio metu taikomi keli gydymo metodai. Esant itin sudėtingiems atvejams gali prireikti žandikaulio sąnario operacijos.

Būdingiausi kenčiančių nuo šios patologijos nusiskundimai: sąnarių traškesys, griežimas dantimis, , smilkinių srities skausmas, tačiau pastebima ir gerokai daugiau simptomų.

Kokie simptomai įspėja, kad reikia žandikaulio sąnario gydymo?

  • Skirtingo intensyvumo skausmas smilkinių, žandikaulio, kaklo, pečių srityse.
  • Sąnarių traškesys.
  • Skausmas žiojantis ir ribotas išsižiojimas.
  • Griežimas dantimis.

Kodėl svarbu kreiptis dėl žandikaulio sąnario gydymo?

  • Skausmas ir kiti nemalonūs simptomai blogina gyvenimo kokybę.
  • Sunku tinkamai sukramtyti maistą.
  • Išsivysto griežimas dantimis (bruksizmas).
  • Atsiranda žandikaulio sąnario išnirimo rizika.
  • SAŽS sutrikimai turi neigiamos įtakos kitų organizmo sistemų veiklai

Kaip elgtis po SAŽS gydymo?

Baigus SAŽS gydymą ( kaip ir jo metu) patariama laikytis specialaus režimo ir dietos. Detalias rekomendacijas pateikia gydymą atlikęs gydytojas.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų pagrindinis tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Mūsų klinikoje dėl SAŽS sutrikimų konsultuoja kvalifikuoti specialistai, tiksliai diagnozuojantys šių sutrikimų priežastis ir kiekvienu atveju sudarantys individualų, efektyviausią rezultatą užtikrinantį gydymo planą.

D. U. K.

Pacientams dažnai kyla pačių įvairiausių klausimų, todėl į dažniausiai užduodamus atsakome iš karto – kviečiame skaityti žemiau.

Ar žandikaulio sąnario gydymas yra skausmingas?

Žandikaulio sąnario gydymo būdas kiekvienam pacientui yra parenkamas individualiai, atsižvelgiant į esamą būklę. Daugelis metodų yra visiškai neskausmingi, o prireikus chirurginio gydymo, jis atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl išvengsite nemalonių pojūčių.

Kiek laiko reikės gydytis?

Tai priklauso nuo problemos sudėtingumo ir taikomo gydymo būdo. Kartais gali pakakti vos kelių mėnesių, tačiau kai kuriais atvejais prireikia ir kelių valandų. Kiek gydymas truks Jūsų atveju, preliminariai pasakys gydytojas odontologas konsultacijos metu.

Ar prieš atliekant žandikaulio sąnario gydymą reikia papildomo pasiruošimo?

Papildomo pasiruošimo nereikia, tačiau gydymo rezultatams labai svarbi paciento motyvacija, bendradarbiavimas su gydymą atliekančiais specialistais ir darbas namuose.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus