Dantų implantacija
Dantų implantacija – tai patikimiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas. Implantacija gali būti pasitelkiama siekiant atkurti tiek vieną ar kelis, tiek daugumą ar visus prarastus dantis. Vienas dantis atkuriamas įsriegiant implantą ir ant jo pritvirtinant vainikėlį. Jeigu trūksta 3-4 šalia esančių dantų, dažniausiai pasitelkiami 2 implantai, ant kurių tvirtinamas tiltas ant implantų. Visi vieno žandikaulio dantys efektyviai atkuriami įsriegiant 2–8 implantus ir ant jų užfiksuojant neišimamą protezą. Po dantų atkūrimo implantais pacientai džiaugiasi susigrąžintu gyvenimo komfortu, dantų estetika ir visaverte kramtymo funkcija. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad protezavimas ant implantų efektyviausiai atstato kramtymo funkciją.

Kaip atliekama dantų implantacija?
Prieš atliekant dantų implantaciją, įvertinama paciento dantų ir burnos būklė, padaroma rentgeno nuotrauka, o esant poreikiui, ir kiti tyrimai. Tuomet sudaromas individualus gydymo planas, parenkamas reikiamas implantų skaičius, jų rūšis, matmenys, padėtis. Planas detaliai pristatomas pacientui, atsakoma į visus jam rūpimus klausimus, aptariamos galimos gydymo alternatyvos, jų privalumai ir trūkumai.
Implantacija atliekama taikant vietinę nejautrą, tad pacientas nejaučia skausmo ir diskomforto. Įsriegus implantą ant jų užsukamas dengiamasis arba dantenas formuojantis varžtelis. Jeigu implantacija atliekama estetinėje zonoje, pacientui pageidaujant, daugeliu atvejų ant jų iš karto gali būti pritvirtinti laikini protezai. Maždaug po 4–6 mėnesių, kai implantai sėkmingai suauga kaulu ir įsitvirtina žandikaulyje, atliekamas nuolatinis dantų protezavimas.
Dantų implantacijos kainos
Dantų implanto kaina prasideda nuo 550 €, tačiau galutinė suma priklauso nuo pasirinkto implanto gamintojo, procedūros sudėtingumo ir papildomų etapų. Šveicariški implantai, tokie kaip Straumann Roxolid SLA ar SLActive, yra vertinami dėl pažangios technologijos, ilgaamžiškumo ir geresnio kaulo integracijos, todėl jų kaina gali būti aukštesnė. Tuo tarpu Megagen ar Neodent implantai dažnai pasirenkami kaip ekonomiškesnė alternatyva. Rekomenduojame pasitarti su „Aš Šypsausi“ specialistais, kurie įvertins individualią burnos būklę ir padės pasirinkti tinkamiausią sprendimą. Implanto tipas ir dydis parenkami atsižvelgiant į individualią burnos būklę, turimo kaulo kiekį, paciento gretutines ligas, bendrą sveikatos būklę bei asmeninės burnos higienos įpročius.
Dantų implantai
Kada rekomenduojama atlikti dantų implantaciją?
- Netekus vieno, kelių arba visų dantų.
- Kai esami dantys stipriai pažeisti ir neįmanoma jų išsaugoti.
- Nešiojant išimamą protezą, bet norint jaustis komfortiškiau, pagerinti kramtymo efektyvumą.
Kodėl svarbu kreiptis dėl dantų implantacijos?
- Pilnai atkuriama kramtymo funkcija.
- Natūraliai atrodantys dantys, estetiška šypsena.
- Sustabdomas žandikaulio kaulo nykimas.
- Išsprendžiamos sąkandžio problemos.
- Pagerėja psichologinė savijauta ir gyvenimo kokybė.

Kaip elgtis po danties implantacijos ?
Prieš implantaciją
Pusantros valandos prieš operaciją išgerkite 2g amoksicilino (jeigu paskyrė gydytojas). Vizito dieną nevartokite kraują skystinančių vaistų (nebent gydytojas nurodė kitaip).
Po implantacijos
- Kraujavimas. Po operacijos ties žaizda uždedamas sterilus tamponas, kurį sukandus reikia laikyti 30 min. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite 30 min. Keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti, tai visiškai normalu. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po kelių valandų. Jei kraujavimas nesiliauja ar stiprėja, susisiekite su gydytoju.
- Skausmas. Po operacijos galite jausti nežymų skausmą. Jo malšinimui paprastai užtenka paskirtų vaistų nuo skausmo (Ibumax, Ibuprom, Nimesil ir kt.) Skausmui malšinti nenaudokite aspirino, nes jis trikdo kraujo krešėjimą ir gali sukelti kraujavimą.
- Patinimas. Patinimas taip pat yra normalus pooperacinis reiškinys. Maksimalus patinimas būna antrą-trečią parą. Taip pat po operacijos gali atsirasti mėlynės (kraujosruvos) veido odoje. Jos išnyksta per keletą dienų. Kad sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldykite 15 min, po to- 15 min pertrauka. Tokią šalčio procedūrą taikykite pirmąsias 24 val.
- Individuali burnos higiena. Pirmą dieną geriau dantų nevalyti ir neskalauti burnos. Kitą dieną dantų valymas turi būti atsargus ir su minkštu šepetėliu. Būtini savaitės skalavimai profesionaliais burnos skalavimo skysčiais (Eludril, Hexsoral, Curasept ir kt.) 5-6 kartus per dieną jei rekomendavo gydytojas.
- Mityba. Dvi valandas po operacijos nevalgykite. Tą pačią dieną venkite grubaus bei karšto maisto ir gėrimų. Nevartokite alkoholio.
- Rūkymas. Šio žalingo įpročio turėjote atsisakyti dar prieš operaciją. Rūkymas sutrikdo kraujotaką, komplikuotai gyja žaizdos ir padidėja infekcijos į implantacijos sritį patekimo tikimybė.
- Sportas. Po operacijos rekomenduojama 3-5 dienas vengti didelio fizinio krūvio. Venkite karštų vonių, pirčių,saunų, baseinų.
- Siūlės. Siūlai išimami po 10-14 dienų.
- Garantija. Implantui suteikiama garantija, jeigu yra laikomąsi rekomendacijų:
- Turint implantų, profesionalią burnos higieną reikia atlikti mūsų klinikoje kas 6 mėnesius.
- Implantų rentgenologinį tyrimą (panoraminę, 3D ar vieno danties nuotrauką) būtina atlikti kartą metuose.
Dantų implantacijos privalumai
Dantų implantavimas pacientams leidžia mėgautis gyvenimo kokybe. Ši procedūra pasižymi net keliais svarbiais privalumais:
• Universalus dantų atkūrimas. Dantų implantacija yra plačiai pritaikomas metodas. Dantis pavyksta atkurti ir labai sudėtingais atvejais, pacientui netekus vieno, kelių ar visų dantų: net po įvairių komplikacijų arba praėjus ilgesniam laikui po dantų netekimo.
• Atstatomos dantų funkcijos. Skirtingai nei išimami protezai, dantų implantai suteikia maksimalų stabilumą. Ant jų fiksuojami protezai atstato dantų funkcijas: kramtymą, fonetiką, todėl pacientas jaučiasi komfortiškai, gali drąsiai mėgautis mėgstamu maistu ir kitais kasdieniais malonumais.
• Natūrali išvaizda. Dar vienas svarbus implantacijos pranašumas, lyginant su išimamais protezais – nepriekaištinga estetika. Ant implantų fiksuojami protezai gaminami individualiai, atsižvelgiant į paciento dantų anatomiją, todėl atrodo natūraliai, vizualiai nesiskiria nuo likusių sveikų dantų.
• Ilgaamžiškumas. Kokybiški, sertifikuoti dantų implantai yra labai patvarūs ir gali tarnauti daugelį metų. Tinkamai prižiūrint, daugelis implantų tarnauja ne vieną dešimtmetį ar net visą gyvenimą. Tai reiškia, kad ilgalaikėje perspektyvoje jie yra ekonomiškas sprendimas, lyginant su išimamais dantų protezais, kurie sparčiai dėvisi ir turi būti dažniau keičiami.
• Geresnė burnos sveikata. Dantų atkūrimas implantais padeda išsaugoti gretimus dantis: jų nereikia šlifuoti. Šios restauracijos pasižymi aukštu biosuderinamumu, nealergizuoja organizmo ir potencialiai pagerina burnos sveikatą.
• Kaulo išsaugojimas. Netekus danties, kaulas, kuris anksčiau supo dantį, pradeda nykti. Tai lemia išvaizdos pokyčius ir ilgalaikį neigiamą poveikį sveikatai. Dantų implantai, sriegiami į buvusios šaknies vietą, padeda išvengti kaulo tirpimo. Jie stimuliuoja žandikaulio kaulą, kaip natūralūs dantys, todėl užkerta kelią tolesniam nykimo procesui, padeda išvengti nepageidaujamų išvaizdos pokyčių: pagilėjusių raukšlių aplink lūpas, įdubusių skruostų ir kitų nepageidaujamų simptomų, siejamų su dantų netekimu.
• Jokios sudėtingos priežiūros. Implantai ir ant jų fiksuojami protezai atstoja natūralius dantis, todėl jiems užtenka įprastos priežiūros. Valykite dantis mažiausiai 2 kartus per dieną šepetėliu, tarpdančius valykite tarpdančių šepetėliais, reguliariai 2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną ir nepraleiskite profilaktinių vizitų pas gydytoją odontologą.
„Aš šypsausi“ dantų implantai Klaipėdoje – Jūsų sveikatai, komfortui ir nuostabiai šypsenai!
Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?
Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Patyrę ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos specialistai kiekvienam pacientui skiria ypatingą dėmesį ir pasiūlo būtent jam tinkamiausius ir ilgaamžiškiausius dantų atkūrimo sprendimus.
D. U. K.
Odontologijos klinikos „Aš šypsausi“ specialistai atsako į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus, susijusius su dantų implantacija.
Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai?
Dantų implantai apsaugo kaulą nuo tirpimo ir suteikia galimybę vėl džiaugtis pilnai atkurta kramtymo funkcija, estetiška šypsenos išvaizda ir didesniu pasitikėjimu savimi. funkcionaliais ir efektyviais dantimis. Tuo tarpu išimami protezai nėra stabilūs, dirgina dantenas, o kramtymo funkciją atkuria tik iki 30 proc.
Kaip prižiūrėti dantų implantus?
Kadangi dantų implantai atstoja natūralius dantis, jų priežiūra taip pat yra tokia pati. Gydytojai rekomenduoja dantis valytis bent du kartus per dieną, naudojant minkštą šepetėlį, tarpdančių siūlą ir šepetėlius. Taip pat svarbu kas pusę metų atlikti profesionalią
burnos higieną ir kartą per metus atvykti pas gydytoją odontologą profilaktinei apžiūrai.
Kaip pasiruošti dantų implantacijos operacijai?
Prieš atkuriant dantis implantais atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą, užtikrinančią burnos švarą ir padedančią išvengti infekcijų rizikos. Jeigu sergate tam tikromis lėtinėmis ligomis, pasitarkite su savo šeimos gydytoju dėl implantacijos ir
įsitikinkite, kad atlikti šią procedūrą bus saugu.
Ar dantų implantai tikrai prigis?
Tai chirurginė procedūra, kuri turi ypač aukštą sėkmės rodiklį. Jeigu procedūra atliekama naudojant sertifikuotus implantus, užtikrinant sterilumą ir profesionalumą, prigijimo tikimybė siekia 99 proc. ir daugiau.
Žinoma, implantacijos sėkmė priklauso ne tik nuo implantų, gydytojo įgūdžių ir klinikos: daug įtakos turi ir paciento pastangos. Gijimo laikotarpiu būtina užtikrinti burnos ertmės švarą, nedirginti operuotos vietos ir laikytis pooperacinės priežiūros nurodymų.
Ar procedūra skausminga?
Ne, dantų implantavimas atliekamas vietinėje nejautroje, todėl procedūros metu pacientas skausmo nejaučia.
Po implantacijos, praėjus nejautros poveikiui, gali būti jaučiamas trumpalaikis maudimas ar skausmas. Nemalonius pojūčius pavyks numalšinti gydytojo nurodytais vaistais.
Kada po implantacijos galėsiu valgyti?
Dantų implantavimas yra nesudėtinga chirurginė procedūra. Pacientas gali grįžti prie įprastų veiklų ir valgyti praėjus porai valandų nuo procedūros ar kai baigsis nejautra. Pirmą savaitę rinkitės minkštą maistą – sriubas, košes, makaronus. Susilaikykite nuo karštų ir aštrių produktų, kurie gali sudirginti gleivinę, sutrikdyti gijimo procesą.
Ar už dantų implantaciją galima atsiskaityti išsimokėtinai?
Rūpinamės savo pacientų gerove ir siūlome lanksčius atsiskaitymo būdus. Už procedūras galima atsiskaityti taip, kaip Jums patogu: kortele, grynaisiais arba dalimis be pabrangimo, pasirinkus atidėto mokėjimo paslaugą. Daugiau apie ją sužinoti galite čia.
Ar dantų implantavimas gali sukelti komplikacijų?
Patikėjus dantų atkūrimą patyrusiems specialistams, laikantis gydytojo nurodymų gijimo laikotarpiu, rizika yra labai maža. Nepaisant to, kaip ir po bet kurios medicininės procedūros, išlieka minimali komplikacijų rizika.
Verta atkreipti dėmesį į šiuos požymius:
- Dantenos aplink implantus yra paraudusios, patinusios, skausmingos;
- Pasireiškia pūliavimas ir / arba stiprus kraujavimas;
- Kamuoja karščiavimas, bendra bloga savijauta po procedūros;
- Implantas tampa paslankus;
- Kamuoja stiprus skausmas, kurio nepavyksta numalšinti gydytojo paskirtais medikamentais;
- Dantenos aplink implantą atsitraukia, atsidengia implanto paviršius.
Pastebėjus bent vieną iš šių simptomų, nedelsiant susisiekite su gydytoju, kuris įvertins Jūsų būklę.
Kitos rekomenduojamos paslaugos
Klinika turi platų paslaugų spektrą ir suteikia pacientams aukščiausio profesionalumo paslaugas. Sužinokite daugiau apie mūsų klinikoje teikiamas paslaugas.
Registracija internetu
Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.