Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai patikimiausias ir ilgaamžiškiausias prarastų dantų atkūrimo būdas. Implantacija gali būti pasitelkiama siekiant atkurti tiek vieną ar kelis, tiek daugumą ar visus prarastus dantis. Vienas dantis atkuriamas įsriegiant implantą ir ant jo pritvirtinant vainikėlį. Jeigu trūksta 3-4 šalia esančių dantų, dažniausiai pasitelkiami 2 implantai, ant kurių tvirtinamas tiltas ant implantų. Visi vieno žandikaulio dantys efektyviai atkuriami įsriegiant 2–8 implantus ir ant jų užfiksuojant neišimamą protezą. Po dantų atkūrimo implantais pacientai džiaugiasi susigrąžintu gyvenimo komfortu, dantų estetika ir visaverte kramtymo funkcija. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad protezavimas ant implantų efektyviausiai atstato kramtymo funkciją.

Kaip atliekama dantų implantacija?

Prieš atliekant dantų implantaciją, įvertinama paciento dantų ir burnos būklė, padaroma rentgeno nuotrauka, o esant poreikiui, ir kiti tyrimai. Tuomet sudaromas individualus gydymo planas, parenkamas reikiamas implantų skaičius, jų rūšis, matmenys, padėtis. Planas detaliai pristatomas pacientui, atsakoma į visus jam rūpimus klausimus, aptariamos galimos gydymo alternatyvos, jų privalumai ir trūkumai.

Implantacija atliekama taikant vietinę nejautrą, tad pacientas nejaučia skausmo ir diskomforto. Įsriegus implantą ant jų užsukamas dengiamasis arba dantenas formuojantis varžtelis. Jeigu implantacija atliekama estetinėje zonoje, pacientui pageidaujant, daugeliu atvejų ant jų iš karto gali būti pritvirtinti laikini protezai. Maždaug po 4–6 mėnesių, kai implantai sėkmingai suauga kaulu ir įsitvirtina žandikaulyje, atliekamas nuolatinis dantų protezavimas.

Kada rekomenduojama atlikti dantų implantaciją?

 • Netekus vieno, kelių arba visų dantų.
 • Kai esami dantys stipriai pažeisti ir neįmanoma jų išsaugoti.
 • Nešiojant išimamą protezą, bet norint jaustis komfortiškiau, pagerinti kramtymo efektyvumą.

Kodėl svarbu kreiptis dėl dantų implantacijos?

 • Pilnai atkuriama kramtymo funkcija.
 • Natūraliai atrodantys dantys, estetiška šypsena.
 • Sustabdomas žandikaulio kaulo nykimas.
 • Išsprendžiamos sąkandžio problemos.
 • Pagerėja psichologinė savijauta ir gyvenimo kokybė.

Kaip elgtis po danties implantacijos ?

Prieš implantaciją

Pusantros valandos prieš operaciją išgerkite 2g amoksicilino (jeigu paskyrė gydytojas). Vizito dieną nevartokite kraują skystinančių vaistų (nebent gydytojas nurodė kitaip).

Po implantacijos

 • Kraujavimas. Po operacijos ties žaizda uždedamas sterilus tamponas, kurį sukandus reikia laikyti 30 min. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite 30 min. Keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti, tai visiškai normalu. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po kelių valandų. Jei kraujavimas nesiliauja ar stiprėja, susisiekite su gydytoju.
 • Skausmas. Po operacijos galite jausti nežymų skausmą. Jo malšinimui paprastai užtenka paskirtų vaistų nuo skausmo (Ibumax, Ibuprom, Nimesil ir kt.) Skausmui malšinti nenaudokite aspirino, nes jis trikdo kraujo krešėjimą ir gali sukelti kraujavimą.
 • Patinimas. Patinimas taip pat yra normalus pooperacinis reiškinys. Maksimalus patinimas būna antrą-trečią parą. Taip pat po operacijos gali atsirasti mėlynės (kraujosruvos) veido odoje. Jos išnyksta per keletą dienų. Kad sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldykite 15 min, po to- 15 min pertrauka. Tokią šalčio procedūrą taikykite pirmąsias 24 val.
 • Individuali burnos higiena. Pirmą dieną geriau dantų nevalyti ir neskalauti burnos. Kitą dieną dantų valymas turi būti atsargus ir su minkštu šepetėliu. Būtini savaitės skalavimai profesionaliais burnos skalavimo skysčiais (Eludril, Hexsoral, Curasept ir kt.) 5-6 kartus per dieną jei rekomendavo gydytojas.
 • Mityba. Dvi valandas po operacijos nevalgykite. Tą pačią dieną venkite grubaus bei karšto maisto ir gėrimų. Nevartokite alkoholio.
 • Rūkymas. Šio žalingo įpročio turėjote atsisakyti dar prieš operaciją. Rūkymas sutrikdo kraujotaką, komplikuotai gyja žaizdos ir padidėja infekcijos į implantacijos sritį patekimo tikimybė.
 • Sportas. Po operacijos rekomenduojama 3-5 dienas vengti didelio fizinio krūvio. Venkite karštų vonių, pirčių,saunų, baseinų.
 • Siūlės. Siūlai išimami po 10-14 dienų.
 • Garantija. Implantui suteikiama garantija, jeigu yra laikomąsi rekomendacijų:
  • Turint implantų, profesionalią burnos higieną reikia atlikti mūsų klinikoje kas 6 mėnesius.
  • Implantų rentgenologinį tyrimą (panoraminę, 3D ar vieno danties nuotrauką) būtina atlikti kartą metuose.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir kad iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Patyrę ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys mūsų klinikos specialistai kiekvienam pacientui skiria ypatingą dėmesį ir pasiūlo būtent jam tinkamiausius ir ilgaamžiškiausius dantų atkūrimo sprendimus.

D. U. K.

Odontologijos klinikos „Aš šypsausi“ specialistai atsako į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus, susijusius su dantų implantacija.

Kodėl dantų atkūrimas implantais yra geresnis būdas nei išimami protezai?

Dantų implantai apsaugo kaulą nuo tirpimo ir suteikia galimybę vėl džiaugtis pilnai atkurta kramtymo funkcija, estetiška šypsenos išvaizda ir didesniu pasitikėjimu savimi. funkcionaliais ir efektyviais dantimis. Tuo tarpu išimami protezai nėra stabilūs, dirgina dantenas, o kramtymo funkciją atkuria tik iki 30 proc.

Kaip prižiūrėti dantų implantus?

Kadangi dantų implantai atstoja natūralius dantis, jų priežiūra taip pat yra tokia pati. Gydytojai rekomenduoja dantis valytis bent du kartus per dieną, naudojant minkštą šepetėlį, tarpdančių siūlą ir šepetėlius. Taip pat svarbu kas pusę metų atlikti profesionalią
burnos higieną ir kartą per metus atvykti pas gydytoją odontologą profilaktinei apžiūrai.

Kaip pasiruošti dantų implantacijos operacijai?

Prieš atkuriant dantis implantais atlikite profesionalią burnos higienos procedūrą, užtikrinančią burnos švarą ir padedančią išvengti infekcijų rizikos. Jeigu sergate tam tikromis lėtinėmis ligomis, pasitarkite su savo šeimos gydytoju dėl implantacijos ir
įsitikinkite, kad atlikti šią procedūrą bus saugu.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus