Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – tai procedūra, dažniausiai atliekama siekiant atkurti ėduonies pažeistus danties audinius ir užkirsti kelią komplikacijoms, galinčioms nulemti danties praradimą. Ši procedūra gali būti pasitelkiama ir dančiui nudilus dėl bruksizmo ar nuskilus traumos metu. Dantų plombavimas atliekamas ir estetiniu tikslu, norint pakeisti danties spalvą ar formą.

Kaip atliekamas dantų plombavimas?

Prieš atliekant dantų plombavimą, reikalinga gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu įvertinama paciento dantų ir burnos ertmės būklė ir nusprendžiama, ar ši procedūra – tinkamiausias pasirinkimas. Tai patvirtinus, sudaromas individualus gydymo planas ir kito vizito metu pradedamas gydymas.

Pritaikius vietinę nejautrą, iš pradžių pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai. Tuomet ertmė paruošiama plombavimui ir užpildoma plombine medžiaga. Jai sukietėjus, esant poreikiui koreguojamas plombos aukštis, suvedama okliuzija ir atliekamas poliravimas.

Kokie simptomai įspėja, kad reikia dantų plombavimo?

  • Dantų skausmas ir padidėjęs jautrumas.
  • Emalio trupėjimas ir danties formos pasikeitimas.
  • Tamsios arba baltos dėmelės ant dantų paviršiaus.
  • Skylutės dantyje.
  • Suminkštėję dantų audiniai, ties dantų kakleliais labiau besikaupiantis apnašas.

Kodėl svarbu kreiptis dėl dantų plombavimo?

  • Procedūra apsaugo nuo komplikacijų (pvz., pulpito ar periodontito) ir padeda išvengti sudėtingesnio gydymo ar net danties praradimo.
  • Atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija ir estetika.
  • Kokybiškos plombos, teisingai jas prižiūrint, tarnauja ilgus metus.

Kaip elgtis po procedūros?

Jeigu plombavimo metu buvo naudojamas nuskausminimas, rekomenduojama nevalgyti kol praeis nejautra. Galima atsigerti ko nors šilto – tai padės suaktyvinti kraujotaką ir tirpimas praeis greičiau. Pirmąją dieną po procedūros reikėtų nevalgyti dažančių maisto produktų, tokių kaip burokėliai, mėlynės, raudonas vynas, soja, ciberžolė ir pan., nes po plombavimo dantys yra išsausėję ir gali pakeisti spalvą.

Norėdami užtikrinti ilgaamžius rezultatus pasirūpinkite tinkama dantų priežiūra – juos kruopščiai valykite minkštu šepetėliu bent du kartus per dieną, naudokite gydytojo odontologo ar burnos higienos specialisto Jums individuliai paskirtas priemones: dantų pastą, tinkamo dydžio tarpdančių šepetėlius, siūlą, irigatorių ar burnos skalavimo skystį. Venkite cukraus turinčių gėrimų, krakmolingo maisto, nerūkykite. Taip pat svarbu kas 6 mėnesius atlikti profesionalią burnos higieną, padedančią užkirsti kelią kieto apnašo kaupimuisi. Esant poreikiui, šios procedūros metu plombos bus nupoliruotos, taip užtikrinant ilgesnį jų tarnavimo laiką.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Norime, kad kiekvienas mūsų pacientas greitai gautų visą reikiamą pagalbą ir iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Ilgametę patirtį turintys mūsų specialistai, gydymui naudojantys modernią įrangą, aukštos kokybės medžiagas ir efektyviausius gydymo metodus užtikrina sklandų gydymo procesą bei nepriekaištingą ir ilgaamžį rezultatą.

D. U. K.

Pacientams dažnai kyla pačių įvairiausių klausimų, todėl į dažniausiai pasitaikančius atsakome iš karto – kviečiame skaityti žemiau.

Kiek laiko tarnauja plombos?

Plombos tarnavimo trukmė priklauso nuo daugelio veiksnių: teisingo plombos pasirinkimo, asmeninės burnos higienos kokybės, sąkandžio taisyklingumo, bruksizmo (dantų griežimo) ir netgi pačios plombos dydžio. Tinkamai prižiūrint, šiuolaikinės plombos gali tarnauti net iki 15 metų.

Ar reikia keisti senas plombas. Kodėl?

Senas plombas reikia keisti, kadangi laikui bėgant jos nusidėvi, tampa mikropralaidžios ir tinkamai nebeapsaugo danties nuo bakterijų. Pažeista arba įtrūkusi plomba taip pat gali nulemti danties lūžį, skilimą ar net jo netekimą

Ką daryti iškritus plombai?

Iškritus plombai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją odontologą. Jeigu pas specialistą negalite patekti iš karto, kruopščiai prižiūrėkite burnos ertmę (ypatingai prarastos plombos vietą), venkite šalto ir karšto maisto, daug cukraus turinčių ar galinčių dirginti produktų.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus