Periodontologija

Periodontologija apima dantenų ir kitų dantis supančių periodonto audinių gydymą. Periodonto ligos – dažna problema. Su jomis susiduria virš 90 proc. suaugusiųjų. Pagrindinis periodonto ligas sukeliantis veiksnys – nepašalintos dantų bakterinės apnašos, sukeliančios uždegimą. Pagrindinės periodonto ligos – gingivitas ir periodontitas. Gingivitas – tai dantenų uždegimas, kuris negydomas gali pasiekti kaulą ir peraugti į periodontitą, kuomet uždegimas išplinta ir į dantį laikančius audinius – žandikaulio kaulą. Uždegimas gali nulemti kaulo praradimą, todėl dantys tampa paslankūs ir kyla grėsmė juos prarasti. Periodontologinis gydymas padeda grąžinti sąlygas gerai asmeninei bei profesionaliai burnos higienai, užkirsti kelią komplikacijoms ir vėl džiaugtis gera burnos ertmės sveikata. 

Kaip atliekamas periodonto ligų gydymas?

Prieš pradedant periodonto ligų gydymą, konsultacijos metu įvertinama paciento burnos ertmės būklė ir sudaromas individualus gydymo planas.

Periodonto ligų gydymas priklauso nuo pažeidimų laipsnio. Jeigu periodonto ligos nėra pažengusios, daugeliu atveju, siekiant užkirsti kelią jų progresavimui, gali pakakti atlikti profesionalią burnos higieną ir pagerinti individualią burnos priežiūrą.

Sudėtingais atvejais gali prireikti ir kitų procedūrų – giluminio kišenių valymo (kiuretažo arba nechirurginio gydymo) ar chirurginio gydymo (lopo operacijos). Chirurginio gydymo metu, atlikus nuskausminimą, pakeliamas dantenų lopas, išvalomi uždegimo pažeisti audiniai, pašalinamos bakterinės apnašos su giliai po datenomis esančiais dantų akmenimis ir susiuvamos dantenos. Esant dantenų recesijai (dantenų krašto atsitraukimui, apnuoginant šaknies paviršių), chirurginio gydymo metu dantenos formuojamos ir perstumiamos į reikiamą padėtį, tam, kad jos vėl taisyklingai apgaubtų dantį.

Visais atvejais, gydymo metu ir jį pabaigus, siekiant užtikrinti gerą ir ilgalaikį rezultatą, labai svarbus atsakingas paciento požiūris, nepriekaištinga asmeninė higiena bei griežtas palaikomasis gydymas – profesionalios burnos higienos procedūros pas burnos higienistą pagal individualiai nustatytą intervalą.

Kokie simptomai įspėja ape periodonto ligas?

  • Dantenų kraujavimas.
  • Dantenų paburkimas, paraudimas.
  • Dantys tampa paslankūs, ima klibėti.
  • Atsitraukusios nuo dantų dantenos.

Kodėl svarbu kreiptis dėl periodonto ligų gydymo?

  • Laiku nepradėjus gydymo, gali didėti skausmas ir diskomfortas.
  • Negydomas uždegimas plinta gilyn į kaulą, kuris palaiko dantį burnoje.
  • Dantys tampa paslankūs.
  • Gręsia komplikacijos, galinčios baigtis dantų praradimu.

Kaip elgtis po periodontologinio gydymo?

Po periodonto ligų gydymo labai svarbu atsakingai laikytis gydytojo rekomendacijų, užtikrinti tinkamą burnos higieną, kontroliuoti rizikos veiksnius, reguliariai (pagal gydytojo paskirtą intervalą) atlikti profesionalią burnos higieną ir kartą metuose apsilankyti  profilaktiniam patikrinimui pas periodontologą.

Kodėl verta rinktis gydymą klinikoje „Aš šypsausi“?

Mūsų tikslas yra pasirūpinti, kad kiekvienas pacientas gautų visą reikiamą pagalbą ir iš klinikos išeitų plačiai šypsodamasis. Periodonto ligų gydymą mūsų klinikoje atlieka patyrę ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantys gydytojai. Gydymui pasitelkiama moderni įranga ir efektyviausi metodai, padedantys užtikrinti aukščiausią gydymo kokybę ir ilgaamžius rezultatus.

D. U. K.

Pacientams kyla įvairiausių klausimų, todėl į dažniausiai pasitaikančius atsakome iš karto – kviečiame skaityti žemiau.

Kaip sumažinti periodonto ligų riziką?

Norint sumažinti periodoto ligų riziką, būtina užtikrinti tinkamą asmeninę burnos priežiūrą. Rekomenduojama valyti dantis fluoro turinčia dantų pasta du kartus per dieną, naudoti tarpdančių šepetėlius ir kitas gydytojo rekomenduotas priemones. Taip pat reikėtų kontroliuoti periodonto ligų rizikos veiksnius – atsisakyti rūkymo, saikingai vartoti daug cukraus turinčius maisto produktus ir saldžius gėrimus. Labai svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną ir lankytis pas gydytoją odontologą profilaktinei patikrai.

Kada reikėtų kreiptis dėl gydymo?

Dėl periodonto ligų gydymo reikėtų kreiptis jeigu kraujuoja dantenos, po dantų valymosi pastebite kraują seilėse, jaučiate blogą burnos kvapą, dantys ima klibėti, tarp jų atsiranda tarpai. Apsilankyti pas specialistą būtina ir tada, jeigu po atliktos profesionalios burnos higienos nenustoja kraujuoti dantenos. Į gydytoją odontologą taip pat reikėtų kreiptis pastebėjus nuo dantų atsitraukusias dantenas. Kuo anksčiau kreipsitės – tuo paprastesnio gydymo ir geresnių rezultatų galite tikėtis.

Kokio rezultato tikėtis po periodonto ligų gydymo?

Periodonto ligų gydymo rezultatas – išsaugoti dantys, gera burnos ertmės sveikata ir žymiai pagerėjusi gyvenimo kokybė – be skausmo, nemalonaus burnos kvapo ir komplikacijų rizikos.

Šypseną patikėkite profesionalams

Aukštos kvalifikacijos specialistai ir draugiškas personalas laukia Jūsų mūsų klinikoje. Pasiūlysime individualius sprendimus Jūsų dantų sveikatai ir šypsenai!

Registracija internetu

Norėdami užsiregistruoti vizitui, užpildykite reikiamus duomenis ir mes su Jumis susisieksime.

Turite klausimų? Kreipkitės, mes Jus pakonsultuosime

Tel.: +370 610 24620 El. paštas: info@assypsausi.lt

- Pasirinkite paslaugą

- Jums patogiausias vizito laikas

- Mano vizito tikslas

- Kontaktinė informacija apie jus